Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opravdu dělá Gameloft poslední dobou tak špatné hry?

21. 4. 2009

Poslední dobou se dočítám mnoha špatných a negativních recenzí na hry od Gameloftu. Chtěl bych uvést vše na pravou míru.

 

Když to tak vezmeme, francouszký gigant dříve udával herní standarty. Vždycky když někdo udělal hru na stejné téma jako oni, GL byl vždy lepší. Ne grafikou, ale hratelností. Gameloft se totiž nikdy moc nesoustředil na úžasnou grafiku, ale na hratelnost. V tomto ohledu byl vždy nejlepší. A i když dělá mnoho her na stejném základu, vždy jsou perfektně hratelné.

 

Mnohé české weby o hrách (např. Pirates Xxl) se soustřeďují na grafiku až příliž. Prostě si hru hned při prvním spuštění zaškatulkují podle grafiky. To je taky důvod proč mají Asphalt 4, Ferrari GT Racing, Death Race či Xtreme Dirt Bike právě na těchto webech tak podhodnocené. Těmto recenzím nevěřte. Jmenované hry potřebují jen trochu času, aby vás začaly bavit. Když je však někdo po prvním spuštění zaškatulkoval do špatných či průměrných jenom kvůli grafiky, tak jsou ty recenze k ničemu a páni kteří je psali by se měli nad sebou pořádně zamyslet.

 

Já hodnotím hry dle celkového dojmu, získaným z delšího hraní a nikdy bych hru jen tak nezaškatulkoval podle prvního dojmu z grafické stránky. To však samozřejmě neznamená, že mě baví úplně všechny hry s horší grafikou. Vzpomeňte na Duel Racing, je to příklad toho když se zanedbá jak hratelnost tak grafika.

 

Jednoduše bychom se neměli zaslepovat pouze dojmy z grafiky, ale hlavně bychom se měli dívat na hratelnost a tu GL zvládá na výbornou. Pokud máte jiný názor zdělte ho prosím do komentářů, ale já svůj názor nezměním

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ano

(hrynacesty.cz, 3. 8. 2009 8:18)

ano, jsem tam redaktorem :)

Odpoved

(Dankorez-webmaster, 31. 7. 2009 16:58)

Tak zaprve, dekujı za vsechny pochvaly co sı zde napsal. Za druhe, server hrynacesty nechcı prıdat mezı oblıbene odkazy, nebot, nebot nechcı odkazovat na jine servery o hrach stejne je uz kdo sem zavıta zna a ja jsem amater a nemuzu se s nımı srovnavat, na java-hry-mobıl.cz odkazuju diky tomu, ze s nimi spolupracuju, najed tam a najdes tam odkaz. Jınak otazka, ty jsi z webu hrynacesty? Omlouvam se za absencı carek a v mnoha prıpadech ı tecek nad i, pısu z turecka, na turecke klavesnici.

je to pěkný článek

(hrynacesty.cz, 30. 7. 2009 17:26)

:-) povedl se a je i pravdiví :) btw: nechceš si web hrynacesty.ct přidat do "oblíbené odkazy" a promiň za ten spamovej útok, který jsem na tvojů stránku provedl :-(

Reakce na em89

(Sas, 23. 5. 2009 20:45)

"... když maj dobrý enginy, proč je nevyužívat, když zatím nikdo jiný lepší nemá?"

Hodně blbej vtip.

Konečně

(Dankorez- webmaster, 4. 5. 2009 18:16)

Konečně někdo se stejným názorem jako já.

Cha cha cha

(em89, 3. 5. 2009 21:54)

Sas: jak píšeš, závodění je furt stejné... co bys od něj asi tak očekával? závodění bude vždy jen závodění a pokud se ti do ruky dostane nová hra, musíš jí brát jako novou hru, ne to, že je "založena na konceptu starší hry"... když maj dobrý enginy, proč je nevyužívat, když zatím nikdo jiný lepší nemá? přidá se pár vychytávek, obmění se grafika, hratelnost bude prakticky totožná, ale jen proto, že je hra o něco málo lepší, než předchůdce, jí přeci nebudu dávat horší hodnocení, když je v celkovém sledu v mnoha ohledech lepší, ne?

Dankorez: moc provokativní to neni, akorát články podobného ražení nemám moc rád... většinou je píšou 12ti letí amatéři, kteří nemají nic za sebou...

spolupráce xD

(ppolda, 23. 4. 2009 8:10)

Mám dojem že GL chápe, že negativní reklama je taky reklama :)

bez nadpisu

(Yossi (na pirates "elvis"), 22. 4. 2009 21:52)

Ked GL prinesie minimum inovácií tak (na pirates) nemože mat hodnotemie viac ako 90%. Je pravda že s javy toho asi viac nevytiahne (alebo nechce)

bez nadpisu

(Dankorez- webmaster, 22. 4. 2009 20:53)

hold, někdy jsou mé články trochu provokativní

Nesouhlas

(Sas, 22. 4. 2009 18:53)

Svůj názor neměň, já s ním nesouhlasím. Dle mého hry od GL (klidně konkrétně ty, co jsi vyjmenoval) dobrou hratelnost nemají, zejména když se od dob Asphaltu 1 v podstatě nic moc nezměnilo. Ve hře je více módů, blbinek, grafika má více objektů, ale to nejdůležitější - závodění - je furt stejné. A bohužel musím říct, že stále stejně špatné. Celá tvá teorie se zakládá na tom nejvíc diskutabilním a subjektivním prvku - hratelnosti. Tzn. ty napíšeš že má hra dobrou hratelnost a baví tě, já nepíšu že má špatnou a nebaví mě. Kdo z nás má pravdu nelze určit a ani jeden z názorů nelze standardizovat či pokládat za všeobecně platný. Proto mi ale přijde tvé tvrzení "nevěřte recenzím z Piratesxxl" trochu ostré. Ty s ním nesouhlasíš, na to máš právo. Kdybychom byli tak neobjektivní a zaujatí, GL by s námi jistě nespolupracoval. Takže to, co jsi nám tady sepsal je tvůj názor, já ho beru na vědomí, ale to je asi tak všechno ;-)
Nicméně přeju hodně úspěchu s tvým webem, který může přinést čtenáři pohled jiného recenzenta a následně pak porovnat, s kterou recenzí se více ztotožňuje.
Toť vše.